Mersin Video - Mersin Video İzle | Mersin Ceride Video
Bitkilerin hocası Ahmet Maranki Tarsus'ta

Kozmik bilimci ve yazar Ahmet Maranki hocamız ile Tarsus üzerine kısa bir sohbet ettik. Hocamız, Tarsus'un yeterince tanıtılmadığını ifade etti.

6 Haziran 2022 Pazartesi

İzle
Play-off yarı finale kalan Tarsus İdmanyurdu'na karşılama

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsus İdman Yurdu’nun adını yarı finale yazdırmasının ardından deplasmanda Amedspor ile oynanan maçta galibiyet sonrası sabahın erken saatlerinde kente gelen takımı taraftarlarla birlikte çiçeklerle karşıladı. Futbolculara tek tek sarılan Başkan Bozdoğan, ‘’Kentimize bu sevinci yaşattığınız için teşekkür ederiz. Sizinle gurur duyuyorum’’ dedi. Tarsus İdman Yurdu çeyrek final rövanş maçında deplasmanda takibi Amedspor’u penaltılarda eleyerek yarı finale yükseldi. 0-0 biten ilk maçın ardından rövanş karşılaşmasında da 90 dakikada eşitlik bozulmadı. 15'er dakikalık iki uzatma devresinin ardından da gol çıkmayınca penaltı atışlarına geçildi. Penaltı atışları sonucunda Tarsus İdman Yurdu rakibini 7-6 mağlup ederek adını Play-Off Yarı Finali'ne yazdırdı. Galibiyet sonrası kentin dört bir yanında kutlamalar başladı. Sarı lacivertli taraftarlar, meşaleler yakıp tezahüratlarla galibiyeti kutladı. Kültür Sanat Sokağı’nda Tarsus Belediyesi tarafından kurulan dev ekranda maçı izleyen taraftarlar, maç sonrası galibiyet sevincini doyasıya yaşadı. Galibiyet sevincini taraftarlarla birlikte yaşayan Bakan Bozdoğan, takımla gurur duyduğunu dile getirdi. Sabahın erken saatlerinde taraftarlarla birlikte kente gelen takımı karşılayan Başkan Bozdoğan oyunculara çiçek takdim etti. Coşkulu karşılamanın ardından Başkan Bozdoğan, Tarsus İdman Yurdu Başkanı Ali İlk, futbolcular ve teknik heyete galibiyet için teşekkürlerini iletti.

6 Haziran 2022 Pazartesi

İzle
Neşet Tarhan, abisi Nedim Tarhan'a vefa borcunu ödedi

Mezitli Belediye başkanı Neşet Tarhan, merhum abisi Adana eski Milletvekili, Köy Koop Kurucu Genel Başkanı ve Barış Derneği Başkan Yardımcılığı yapmış olan Nedim Tarhan’ın çocukluğunun geçtiği mahalleye park yaptırdı. Park, Adana'nın Ceyhan İlçesinde Mustafabeyli Mahallesine yapıldı. Açılışa Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, merhum Nedim Tarhan’ın eşi Nermin Tarhan, kardeşleri Leman Tosun, İmer Ulaştır, akrabaları, belediye meclis üyelerimiz, Mezitli Kent Konseyi Başkanı Sibel Gelbul ve üyeleri, mahalle muhtarları, siyasi parti temsilcileri ve mahalle sakinlerinin katıldı. Konuşmasında yaşamının ilk yıllarının geçtiği Mustafabeyli ile ilgili anılarını anlatarak başlayan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, "Uzun yıllardır güzel anılarımızın olduğu bu mahalleye bir park yaptırma projem vardı. Gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Emeği geçen herkese, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ve belediye meclisine teşekkür ediyorum. Bu mahalle bize çok şey verdi. Bir Nedim Tarhan yetiştirdi. 29 yaşında olmasına karşın yaşını büyüterek milletvekili oldu. Mücadeleyle geçti hayatı. Kendisini seçenleri mahcup etmeyerek özellikle kırsal kesimde üretim yapanlar için örgütlenme yaptı. 40-50 yıl önce yaptığı seviyeye hala gelebilmiş değiliz. 1978’de çok büyük bir pamuk üreticileri mitingi vardı. Ama maalesef Çukurova’da pamuk dahi kalmadı. Tarımın ne kadar önemli olduğu özellikle pandemi döneminde çok daha iyi gördük. O kadar zaman geçmesine rağmen adının hala saygıyla anılması çok büyük gurur ve mutluluktur" dedi.

6 Haziran 2022 Pazartesi

İzle
Eski SHP genel başkanı Murat Karayalçın Tarsus ziyaretinde bulundu

Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Eski Bakanı, SHP Genel Başkanı ve önceki dönemlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı görevlerinde bulunan ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Çukurova Bölgesine gelen Murat Karayalçın, Tarsus Belediyesi’ni ziyaret ederek, Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ile bir araya geldi. Tarsus’ta olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Karayalçın, Başkan Bozdoğan tarafından kentte devam eden ve yapılacak olan çalışma ve projeler hakkında bilgilendirildi.

6 Haziran 2022 Pazartesi

İzle
Dip köşe temizlik. Slogan Sokakta Temizlik Var

Toroslar Belediyesi ilçe genelinde hummalı bir temizlik çalışması başlattı. Belediye Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri Müdürlüğü, araçları, ekip ve ekipmanları ile ilçenin her köşinde temizlik çalışması başlattı. Park ve yeşil alanlar, sokaklar, sahalar, çocuk oyun alanları, boş araziler baştan aşağı temizlik çalışmasına dahil edildi. “Sokakta Temizlik Var” Projesi kapsamında; kaldırım ve yol kenarları ile yeşil alanlardaki yabani otlar biçiliyor, sokaklar süpürülüyor, boş arsalar temizlenerek görüntü kirliliğinden uzaklaştırılıyor. Yaz aylarında vatandaşların akın ettiği parkların temizliğine azami derecede özen gösterilirken, daha temiz ve düzenli bir kent vizyonu için çalışmalar aralıksız devam edecek.

6 Haziran 2022 Pazartesi

İzle
VAHAP SEÇER'İN PEDALLAR TARİHE PROGRAMI BAŞLAMADAN YAPTIĞI KONUŞMADAN BİR BÖLÜM

PEDALLAR TARİHE PROGRAMI BUGÜN YÜZLERCE BİSİKLET İLE KLEOPATRA KAPISINDAN BAŞLADI. TÜRKİYE'NİN HEMEN HEMEN 10 ŞEHRİNDEN KATILIM SAĞLANDI. BAŞKAN SEÇER'İN KONUŞMASINDAN BİR KESİT

6 Haziran 2022 Pazartesi

İzle
Tek batında 6 oğlak doğurdu

Çanakkale'nin Ezine ilçesinde, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan bir üreticinin keçisi bir batında 6 yavru dünyaya getirdi.

6 Haziran 2022 Pazartesi

İzle
Boğazda görülen mayın

Rusya tarafından Karadeniz'e bırakılan mayınlar İstanbul Boğazı'nın Karadeniz girişinde görüldü

6 Haziran 2022 Pazartesi

İzle
Slogan atan gruba uçan tekme attı

Pendik istasyonunun peronunda terörist sloganları atarak halay çeken gruba bir vatandaş uçan tekme atarak müdahale etti, gruptan bir kişinin ise burnunu kırdı.

6 Haziran 2022 Pazartesi

İzle
Selçuk Bayraktar, Kizilelma'yı anlattı.

Selçuk Bayraktar, İnsansız Savaş Uçağımız Bayraktar KIZILELMA Prototipini tanıttı.

6 Haziran 2022 Pazartesi

İzle