Mersin Video - Mersin Video İzle | Mersin Ceride Video
Toroslar belediyesi hayvan sevgisini duvarlara taşıdı

Park ve yeşil alanlarda temizlik ve bakım çalışmalarını aralıksız sürdüren belediye, parklarda bulunan trafo binalarını kültürel mirasa ait motiflerin yanı sıra özellikle hayvan sevgisini yansıtan figürlerle süslüyor. Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü ressamı tarafından sürdürülen çalışmalar ile soğuk bir görüntü oluşturan trafo binaları, daha modern ve güzel bir görünüme kavuşuyor. Trafo binalarına üç boyutlu balık, kuş, güvercin, at ve köpek gibi hayvan figürleri işlenirken, duvarlardaki sanat çalışmaları, farklı tür ve temalarda yapılmaya devam edecek.

29 Temmuz 2022 Cuma

İzle
Geleceğin bilim insanları Mersin Yenişehir'de yetişiyor

Mersin Yenişehir Belediyesinin hayata geçirdiği Erken Çocukluk Gelişimi Projesi Yenişehir Modeli'nin bileşenlerinden olan atölye temelli eğitimler devam ediyor. Bu kapsamda Yenişehir Belediyesi Akademi'de verilen robotik kodlama eğitimleri ile bilimle tanışan çocuklar erken yaşlardan itibaren araştırma ve tasarım yapmaya teşvik ediliyor.

29 Temmuz 2022 Cuma

İzle
Adana Kozan'da çıkan orman yangınına müdahale ediliyor

Adana'nın Kozan ilçesinde çıkan orman yangınına, havadan ve karadan müdahale sürüyor. Yanalerik Mahallesi'ndeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 4 uçak, 6 helikopter ve çok sayıda arazöz ile personel sevk edildi. Bölgedeki kuvvetli rüzgar ve sarp arazi şartları ekiplerin alevlere müdahalesini zorlaştırıyor. Ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle yayılması büyük ölçüde önlenen yangın, kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

22 Temmuz 2022 Cuma

İzle
Vahap Seçer'in, Ulaş köyü ziyaretinden bir kesit

Vahap Seçer, Ulaş köyü ziyaretinde Büyükşehir'den hayvancılık desteği alan kadın çiftçiye söz verdi. Başkan, Büyükşehir'in Tarım ve Hayvancılık hizmetlerini anlattı.

16 Temmuz 2022 Cumartesi

İzle
Haber Global Rusya ve Litvanya arasında çıkan gerginliği çok güzel anlatmış

Haber Global Rusya ve Litvanya arasında çıkan gerginliği harita üzerinde çok güzel anlatmış. Rusya'nın Litvanya üzerinden Nato eliyle nasıl ablukaya alındığı bence çok aşikar bir şekilde ortaya çıkmış.

2 Temmuz 2022 Cumartesi

İzle
Mezitli Belediyesi Çocuk Gündüz Bakım Evleri minikleri mezuniyet heyecanı yaşadı

Mezitli Belediyesi bünyesinde hizmet veren Çocuk Gündüz Bakım Evleri bünyesinde eğitim gören minik öğrenciler, 2021-2022 eğitim dönemi mezuniyet coşkusu yaşadı. Başkan Tarhan bir konuşma ile mezuniyeti taçlandırdı. Ve okul öncesi eğitimin önemine değindi.

1 Temmuz 2022 Cuma

İzle
Mezitli Belediyesi Soli Güneş Festivali tanıtım toplantısı

Mezitli Belediyesi bu yıl 10'uncusunu düzenleyeceği Uluslararası Soli Güneş Festivali, basın tanıtım toplantısı yapıldı. Soli Pompeipolis Antik Kentinde yapılan tanıtım toplantısında festivalin programı hakkında bilgiler verildi.

22 Haziran 2022 Çarşamba

İzle
Başkan Tarhan’dan Muazzez İlmiye Çığ’a 109. Yaş Sürprizi

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan eşi Sembol Tarhan’la birlikte 109 yaşına giren Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ'a sürpriz yaparak evinde ziyaret etti. Başkan Tarhan, Sümer tarihine yaptığı katkılar kadar aydınlıkçı fikirleri ile de günümüze ışık tutan Türk aydını Muazzez İlmiye Çığ’a geçtiğimiz yıllarda Mezitli’de adının verildiği parkın açılışında ve farklı doğum günlerinde birlikte çektirdikleri fotoğrafları verirken Sembol Tarhan’da özel yapım nazar boncuğu hediye etti.

20 Haziran 2022 Pazartesi

İzle
Toroslar yaz temizliğine devam ediyor

Yaz temizliği kapsamında ilk olarak ilçe genelinde çöp konteynerlerinin temizliği ve değişimini bitiren Mersin Toroslar Belediyesi şimdi de rağbet gören piknik ve mesire alanlarında çevre düzenleme ve güzelleştirme çalışmalarına başladı. "Doğa hepimize emanet" diyerek yeşil alanların korunmasının herkesin sorumluluğu olduğuna dikkat çeken Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, "En güzel temizlik, kirletmemektir. Bize emanet olan doğayı korumak ve gelecek nesillere bırakmak hepimizin görevi. Biz de belediye olarak daha temiz ve sağlıklı bir çevre bırakmak amacıyla çalışıyoruz" dedi. Yayla sezonunun gelmesiyle, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri yaylalarda hummalı bir temizlik çalışması gerçekleştirdi. Düzenli olarak devam eden temizlik çalışmalarının yanı sıra çöp konteynerleri dezenfektan aracında bol köpüklü su ile yıkanıyor, eskiyen ve yıpranan çöp konteynerleri de yenileriyle değiştiriliyor. Yaylaların, vatandaşların kent yaşamından ayrılıp soluk aldığı ve stres attığı yerler olduğuna dikkat çeken Başkan Yılmaz, "Kış ayının etkili geçmesinden dolayı yaylalarımızdaki yollarda oluşan hasarları gidermek adına çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz." dedi.

16 Haziran 2022 Perşembe

İzle
Mersin Yenişehir belediyesi erken çocukluk projesi kapsamında ev ziyaretleri yapmaya başladı.

Mersin Yenişehir belediyesi erken çocukluk projesi kapsamında ev ziyaretleri yapmaya başladı. Daha önceleri Pandemi nedeniyle eğitimlerimizi online olarak veren belediye şimdi ise aileleri eğitime dahil olmaları konusunda evlerde ziyaret ediyor ve aileleri Yenişehir Belediyesi Akademiye davet ediyor. Yedi basamaktan oluşan projede ilk basamakta bireylerin evlilik ve aile hayatına bilinçli başlamasını ve karşılaştıkları problemleri çözme yeteneği kazandırmayı hedefliyor. İkinci basamakta ise 0-3 yaş arasında çocukları olan ebeveynlere ücretsiz ve sertifikalı eğitim veriliyor.

6 Haziran 2022 Pazartesi

İzle