Mersin Kart | Mersin 33 Kart Online Bilgi

KART 33

Yeni Kart Başvurusu

Mersin Kart 33

MERSİN 33 KART SIKÇA SORULAN SORULAR

Eski karta ait Elektronik Ücret Toplama Sisteminin sözleşme süresi 10 yıl olduğundan kullanım süresi dolmuştur. Bu nedenden dolayı çağın teknolojisine uygun ve vatandaşlarımızın birçok platformda kullanabileceği yeni Elektronik Ücret Toplama Sistemi ihtiyacı hâsıl olmuştur. Bunun doğal sonucu da eski kartlar yeni sistemde geçerli olmadığından dolayı yeni kart türüne geçilmiştir. Yeni nesil kartlar; daha güvenli daha uzaktan okuyan çiplere sahip, kendi içerisinde işlemcisi bulunan, tek bir kartla birçok bakiye hesabı oluşturulabilen ve ulaşımın yanı sıra alışverişte, mülkiyeti belediyeye ait olan işletmelerde, abonmanlık yada bonus biriktirme gibi özellikleri muhteva eden, kullanıcısına ayrıntılı hesap dökümü gibi bu ve buna benzer birçok özelliğe sahip yeni nesil kartlardır. Belediyemiz olarak halkımıza çağın teknolojisine uygun, birçok alanda kullanılabilir ve NFC binişler, QR kodlu binişler, Kullan at biletler, Abonman Kartlar, Mobil ödeme yöntemleri gibi fonksiyonel özelliklere sahip ileri nesil ulaşım kartı sunmayı hedeflemekteyiz.

60-65 YAŞ KARTLARININ DEĞİŞİMİ İÇİN EVRAK GEREKİYORMU

Evet. 60-65 yaş indirimli kartların ve 65 yaş üstü ücretsiz kartların değiştirilmesi gerekmektedir. Belirtilen kategorideki vatandaşlarımız, MERNİS’e kayıtlı olduğu süre boyunca evrak getirmesine gerek duyulmamaktadır. MERNİS sistemlerine ait WEB tabanlı sorgulamalarda belirtilmesi yeterlidir. Vatandaşlarımız nüfus cüzdanı ile başvuru yapabilirler. Gerekli olan belgeler https://ulasim.mersin.bel.tr/yeni_basvuru.php adresinden de öğrenilebilir.

KARTIMIZI NERDEN DEĞİŞTİREBİLİRİZ

Kartlarınızı aşağıdaki belirtilen adreslerden yapabilirsiniz. Kart değişim noktalarını ayrıca https://ulasim.mersin.bel.tr/kart_yenileme.php web adresinden de öğrenebilirsiniz.

MERSİN 33 KART DOLMUŞ VE HALK OTOBÜSLERİNDE GEÇERLİ OLACAK MI?

Mersin 33 Kart başlangıçta Mersin il sınırları içerisinde bulunan belediyeye ait otobüslerde daha sonra halk otobüslerinde ve bir müddet sonra da minibüslerde geçerli olacaktır.

Kart 33