Onur Balcı
|
6 Haziran 2022 Pazartesi
|
Mersin Ceride Haber
Yenişehir Haberleri

Mersin Yenişehir Belediyesi, 3 dalda resim kursu açıyor. Kurslar için başvurular başladı.
Mersin Yenişehir Belediyesi, kültür ve sanat faaliyetleri altında daha önce bir çok kurs açmıştı. Belediye, Atatürk Kültür Merkezinde bulunan sanat atölyelerinde tiyatrodan, klasik baleye, yogadan, halk oyunlarına ve enstrüman kursları olarak halihazırda eğitimlere devam ediyor. Bu kurslara ek olarak şimdide resim kursları eklendi. 
Resim kursları, 3 dalda verilecek. Çocuk, yetişkin ve güzel sanatlara hazırlık olarak 3 etap halinde hizmete açılıyor. Kurslar için ön kayıtlar başladı.
Kayıt olmak isteyen vatandaşlarımız, Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezine giderek veya 0539 576 06 60 numaralı telefonu arayarak kültür ve sanat kurslarına ön kayıt yaptırabilecek.
Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Göreve geldikten hemen sonra açtığımız kültür ve sanat kurslarında yaklaşık 2 bin çocuk ve genç eğitim aldı. Ancak pandemi nedeniyle eğitimlerimize ara vermek zorunda kaldık. Tüm tedbirlerimizi alarak tekrar kurslarımızı açtık. Bu hafta itibariyle eğitimlerimiz başladı ve aynı zamanda kayıtlarımız da devam ediyor. Yenişehirli hemşehrilerimiz sanatı seviyor ve ilgileri çok yüksek. Biz de Yenişehir Belediyesi olarak tüm imkânlarımızla bu ilginin karşılığını vermek için çalışıyoruz. Hemşehrilerimizi çocuklarıyla birlikte Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezine bekliyoruz.”dedi.