Onur Balcı
|
6 Haziran 2022 Pazartesi
|
Mersin Ceride Haber
Yenişehir Haberleri

Şaşmaz, daha önce Estonya'da düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda sırıkla atlamada bronz madalyayı ülkemize kazandırmıştı. 5,80 metrelik atlayışıyla sırıkla atlamada ilk madalya kazanan Tükr atlet ünanını kazanan Şaşmaz, şimdide ülkemizi Tokyo'da temsil edecek. 

Başkan Abdullah Özyiğit;

"Ersu kardeşimiz daha işin başında böyle büyük başarıyı yakaladı. Bu başarının arkasındaki azmi ve kararlılığı çok kıymetli. Bu, tam da Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği genç profili. Ersu ile beraber aynı duyguları yaşayan ve onu yetiştiren anne ve babasını tebrik ediyorum. Tabi onun dışında bu yıl kaybettiğimiz çok kıymetli milli antrenörümüz İbrahim Halil Çömlekçi hocamızın büyük bir emeği var. Kendisini rahmetle ve saygıyla anıyorum. Onun vefatından sonra Ersu kendi başına verdiği emekle ve onun idmanlarını tekrar ederek
bugünlere gelmiş. Ersu, ülkemizdeki çocukların doğru yönlendirilmeyle hangi başarılar getirebileceğinin en güzel örneği. Türkiye’de sırıkla atlamada Ersu bir başlangıç sayılabilir. Eminim ki ileride çok güzel işler başaracaktır. Bu olimpiyatlarda da kendisinden bir derece bekliyoruz.
Gelecek hedeflerinde Yenişehir Belediyesi olarak daima Ersu’nun ve diğer sporcularımızın yanında olacağız. Ersu gibi bir sporcunun Yenişehir’den neleri başarabildiğinin farkındalığını oluşturacağız." dedi.

Ersu Şaşma ise; "Başarılar kazanmak ve ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum." dedi. Çok heyecanlı olduğunu ve olimpiyatlarda finale kalarak ilk üçe girmek istediğini söyleyen milli atlet Ersu Şaşma ise şunları dile getirdi: “Çok heyecanlıyım, olimpiyatlara katılmak bir sporcunun yaşayabileceği en yüksek duygu. Aslında ilk hedefim 2024 olimpiyatlarına katılabilmekti. Antrenörüm İbrahim Halil Çömlekçi’yi kaybettikten sonra benim için her şey değişti. Onun anısını yaşatmak adına daha çok konsantre oldum. İnşallah diğer sporcular da asla pes etmez. Hedeflerini her zaman yüksek tutar. Olimpiyatlarda finale kalarak, iyi bir derece alıp ilk üçe girmek istiyorum. Olimpiyatlardan sonra Dünya ve Avrupa şampiyonalarında başarı elde etmek yine hedefim olacak. Ondan sonra yine olimpiyat oyunlarına katılmak istiyorum. Başarılar kazanmak ve ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum."

Desteklerinden dolayı Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e teşekkür eden Şaşma, “Belediye Başkanımız Abdullah Özyiğit’in ziyareti benim için motive edici oldu. Desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu destekler biz sporcular için önemli, daha çok hedefleye odaklanmamızı sağlıyor. Her zaman sporcunun yanında olduğu için kendilerine teşekkür ediyoruz.” duygularını ifade etti.