Onur Balcı
|
6 Haziran 2022 Pazartesi
|
Mersin Ceride Haber
Yenişehir Haberleri

Mersin Yenişehir ilçesinde, Yenişehir belediyesi tarafından geçen yıl faaliyete giren Ülkü Ongun Kütüphanesi içerisinde hemen hemen herşeyi barındırıyor. Kütüphane, EBA destek noktası ve görme engelliler için sesli kitap imkânı sunuyor.

Nöbetçi Kütüphane Hizmeti Veriyor

Ülkü Ongun Kütüphanesi, hafta içi 17.00 ile 23.00, hafta sonu ise 10.00 ile 16.00 saatleri arasında da açık olacak. Başlatılan bu yeni uygulama sayesinde öğrenciler ve yetişkinler hafta içi mesai saatleri sonrasında ve hafta sonlarında da kütüphanenin tüm 
hizmetlerinden faydalanabilecek. 18 yaşın altındaki öğrenciler de velilerinden izin almak kaydıyla akşam saatlerinde kütüphaneden yararlanabilecek. Yenişehir Belediyesi Akademi binasındaki kütüphaneden hâlihazırda yüzlerce öğrenci faydalanıyor.
Ücretsiz internet erişimi, EBA destek noktası ve sesli kitap hizmeti sunan ayrıca öğrencilerin proje ve ödev çıktılarını alabildiği, bilgisayarlarını kullanabildiği Ülkü Ongun Kütüphanesi bundan sonra hafta içi 17.00 ile 23.00, hafta sonu ise 10.00 ile 16.00 saatleri arasında da açık olacak. Böylece öğrenciler kütüphaneden daha uzun süre yararlanabilecek. Nöbetçi kütüphane uygulamasından yararlanmak
isteyenler, nöbetçi kütüphane üyeliği başvurusu yapacak ve akşam saatlerinde kütüphaneyi kullanabilecek. 18 yaşından küçük öğrenciler de, velilerinin yazılı izni olması kaydıyla nöbetçi kütüphane üyeliği yapacak ve mesai saatleri dışında kütüphane hizmetlerinden yararlanabilecek.
Ülkü Ongun Kütüphanesi, Edip Buran Kapalı Spor Salonu güneyinde bulunan Yenişehir Belediyesi Akademi binasında hizmet veriyor.