Onur Balcı
|
6 Haziran 2022 Pazartesi
|
Mersin Ceride Haber
Mezitli Haberleri

Mezitli Belediyesi genç girişimcilere yönelik başlattığı Mezitli Gençlik İnovasyon Merkezi projesi aday 22 proje içinde birinci oldu. Gençlere, tarım, dış ticaret ve girişimcilik alanlarında kariyer başlatma eğitimleri verilmişti.
Başkan Neşet Tarhan, ödülü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elinden aldı. Toroslar Belediyesinden sonra MEZİTLİ BELEDİYESİ de Cumhurbaşkanından ödül alan Belediyeler arasına katıldı. 
Mersin Üniversitesi, Technoscope, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası gibi kurumlarla yapılacak iş birlikleri ile hayata geçirilecek Mezitli Gençlik İnovasyon Merkezi Projesi kapsamında, iş fikri olan gençler eğitmenlerle birlikte çalışarak kapasitelerini geliştirip, gerekli yardımı alabilecekler.Gençlerin istihdam sorunun yanı sıra, geleceğe güvenle bakmalarını sağlamayı hedeflediklerini dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Gençlerimizi daha verimli ve aktif bir biçimde yaşama katabilmek, özellikle dünyada yaşanan gelişmelerden olumsuz şekilde etkilenmelerinin önüne geçerek birer girişimciye dönüştürebilmek amacıyla Mezitli Gençlik İnovasyon Merkezi Projesi hazırlandı. Mezitli, bu konuda diğer kentlere göre daha şanslı durumda. Gençlik Merkezlerimizle, Mutlu Yaşam Köyü Uluslararası Gençlik Deneyim ve Gönüllülük Merkezimizle gençlerimize yönelik çalışmalarımız büyük ilgi görüyordu. Burada gençlere yıl boyu düzenleyeceğimiz uluslararası gönüllülük, deneyim programları ile destek oluyoruz ve Mezitli Gençlik İnovasyon Merkezi Projesi ile de gençlerimize; girişimcilik yolunda altyapı ve destek sunmak, istihdam sağlamak amacıyla eğitmenlerimiz aracılığı ile yeni vizyonlar kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.
Projeye, Türkiye Belediyeler Birliği 500 milyon destek vermişti. Ayrıca proye ilk 1 yılda uygulamaya geçince ek mali destek verileceğini açıkladı.