Onur Balcı
|
6 Haziran 2022 Pazartesi
|
Mersin Ceride Haber
Toroslar Haberleri

Toroslar belediyesi toplumda kadının konulu panel düzenledi


Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, kadına verilen değerin ve önemin sadece 8 Mart’a sığdırılmaması gerektiğine dikkat çekerek; “Güçlü toplum için güçlü aile diyoruz. Güçlü ailenin içinde kadınlarımızın güçlü olmasına ihtiyacı var. Çocuklarımız okuyacak. Ama kız çocuklarımız güçlü bireyler olması için mutlaka okuyacak” dedi.

 

Toroslar Belediyesi’nin, Toroslar Kaymakamlığı ve Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü “Güven ve Dönüşüm” Projesi kapsamında düzenlenen “Toplumda Kadının Yeri” konulu panel yoğun ilgi gördü.

 

“Kamu Kurum Personeline ve Ev Hanımlarına Drama Eğitimi Verildi”

 

“Mutlu Kadın, Mutlu Toplum” temasıyla gerçekleştirilen proje; ilçedeki kamu kurum personeline, muhtarlara ve ev hanımlarına yönelik drama eğitimleri ve kadına yönelik şiddeti önleme atölye çalışmalarıyla başladı.

 

Etkinliğin sonunda her gruptan kadını anlatan birer slogan istendi. Sloganlar arasından en etkileyici olanlar afiş olarak hazırlanarak panelde katılımcılara sunuldu.

 

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen panele;  Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Kendigelen, İlçe Kurum Müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, belediye meclis üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, TORTEK eğitmenleri ve kursiyerler ile ev hanımları katıldı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kendigelen: “Kadınlar, Yaşamın Her Alanında”

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programın açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Kendigelen yaptı.

 

Kendigelen, tüm kadınların Kadınlar Günü’nü kutlayarak; “Hayatımızın her alanında olan kadınlarımız, toplumdaki tertibi ve düzeni sağlamanın yanında ev ekonomisine sundukları katkılarıyla da bizleri gururlandırmaktadırlar. Hayatımızı paylaşan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınları Günü kutlu olsun” dedi.