Onur Balcı
|
6 Haziran 2022 Pazartesi
|
Mersin Ceride Haber
Toroslar Haberleri

Halkkent mahallesine basketbol yeni sahası

Toroslar Belediyesi, Halkkent Mahallesi’ne yeni bir basketbol sahası kazandırdı. Belediye, saha için gerekli olan demir korkulukları ve potayı kendi atölyesinde üretti. Basketbol sahasının içinde bulunduğu park da yenilenerek hizmete sunuldu. 

Başkan Yılmaz: “Sağlıklı Nesiller Yetişsin İstiyoruz”

Toroslar’ın tesisleşme ve sporcu sayısı itibariyle kentte örnek olduğunu söyleyen Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, yeni basketbol sahasının ilçeye ve mahalleye hayırlı olmasını dileyerek; “Sporla büyüyen ve gelişen nesiller yetiştirmek adına üzerimize düşeni yapıyoruz. 21 farklı branşta açtığımız kurslarımızla yılın 4 mevsiminde spor yapma imkanı sunuyoruz” dedi.

“Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin kötü alışkanlıklara değil, spora yönelmesini istiyoruz” diyen Başkan Yılmaz; “Bu noktada Halkkent Mahallemize yeni bir basketbol sahası yaptık. Sahanın demir korkulukları ve potası kendi atölyelerimizde imal edildi. Mahalle aralarındaki bu sahalar, çocuklarımızın sporu sevmesini de sağlıyor. İlçemize kalıcı eserler kazandırmaya ve spora yönelik yatırımlarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.