Onur Balcı
|
6 Haziran 2022 Pazartesi
|
Mersin Ceride Haber
Silifke Haberleri

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, eğitimcilere çağrı yaptı

Taşucu Prof. Dr. Aziz Sancar bilim merkezini öğrencilerle birlikte gezen Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, eğitimcilere çağrıda bulundu. Başkan Altunok,  eğitim-öğretim alanında eşsiz bir fırsat olan bilim merkezinden tüm öğrencilerin faydalanması gerektiğinin altını çizdi.

Bilim merkezinin çocuk ve gençler için çok güzel bir fırsat olduğunu söyleyen Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok,  tüm öğretmen ve öğrencileri Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim Merkezini görmeye davet etti. Başkan Altunok yaptığı açıklamada, “İlçemizde faaliyetini sürdüren Medcem Madencilik Şirketinin katkılarıyla hizmete açtığımız Prof. Dr. Aziz Sancar bilim merkezi ve kütüphanemiz öğrencilerimiz ve gençlerimize hizmet vermektedir. Bilim merkezimizi öncelikle öğretmenlerimizin görmesini arzu ediyorum. Sonrasında da öğretmenlerimiz öğrencilerimizi bu bilim merkezine yönlendirsinler. Öğrencilerimiz ve gençlerimizin bilim merkezinde muhteşem çalışmalar yapacağına inanıyorum. Bugün ülkemizin bir çok ilinde dahi olmayan bu merkezi biz Silifke Belediyesi olarak hizmete açtık. İlçemiz ve bölgemizde yaşayan gençlerimiz ve çocuklarımız bu bilim merkezimizden mutlaka faydalanmalıdır. Bu merkezi hizmete açmamızın başlıca sebepleri arasında eğitime destek olmak, bilime meraklı gençlerimizin belki de yıllarca keşfedilmeyecek yeteneklerini ortaya çıkarmak, bu yolla hem öğrencilerimizin geleceğini aydınlık etmek, hem de öğrencilerimizin fikirleriyle insanlığa katkı koyacakları icatlarını ortaya çıkarmak ve onlara ulaşabilmektir. Taşucu Mahallemizde hizmete açtığımız bilim merkezimiz öğrenci ve gençlerimiz için büyük bir imkandır. Tüm öğretmen ve öğrencilerimizi Prof. Dr. Aziz Sancar bilim merkezini görmeye davet ediyorum” dedi.

Silifke Belediye Başkanı Altunok, içerisinde Mars Yüzeyi ve Robotu, Dünya Güneş Ay Modeli, Sonsuzluk Koridoru Uzay Çadırı, Denge Tüneli, Robot, Suda Dalga ile Elektrik Üretiminin de yer aldığı 50’ya yakın bilim aletini öğrencilerle birlikte inceledi.