Onur Balcı
|
4 Ekim 2022 Salı
|
Mersin Ceride Haber
Teknoloji Haberleri
|
139 Okunma

Çizilmelere ve parmak izine karşı dayanıklı Oppo Glow Design ile birlikte gelen Oppo A96, 5000mAh pil kapasitesi ve 33W SUPERVOOC hızlı şarj özellikleriyle dikkati çekerken, 6,59 inç ve 90Hz Zengin Renkli Delikli Ekran sürükleyici bir görüntüleme deneyimi sunuyor.

Oppo'dan yapılan açıklamaya göre, dünyanın önde gelen akıllı ürün markalarından Oppo, A serisinin en yeni üyesi A96'yı Türkiye'de satışa sundu.

Çizilmelere ve parmak izine karşı dayanıklı Oppo Glow Design ile birlikte gelen A96, 5000mAh pil kapasitesi ve TUV Sertifikalı 33W SUPERVOOC hızlı şarj özellikleriyle dikkati çekerken, 6,59 inç ve 90Hz Zengin Renkli Delikli Ekran, sürükleyici bir görüntüleme deneyimi vadediyor.

- Oppo A96'da parmak izi sensörü akıllı telefonun yan tarafında

Ekran kilidini daha hızlı açmak için parmak izi sensörünü akıllı telefonun yan kısmında sunan Oppo A96, daha ince, daha kaliteli bir tasarım ve hissiyat için 3 Boyutlu İnce Çerçeve tasarımını kullanıyor.

Oppo A96'nın 5000mAh pil kapasitesi, kullanıcıların bağlantıda kalması için gereken gücü sağlıyor. 15 saate kadar WhatsApp'ta mesajlaşma imkanı tanıyan pil, 33W SUPERVOOC hızlı şarj ile 30 dakikada yüzde 55 doluyor.

Qualcomm Snapdragon 680 4G Mobil Platformla desteklenen Oppo A96'nın 6GB bellek ve 128GB depolama alanı olağanüstü bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Orijinal bellek, Oppo'nun Bellek Genişletme özelliğiyle birlikte kullanıldığında 5 GB artırılabiliyor.

Oppo A96'nın çift hoparlörü ve mikrofonu, ortam gürültüsünü azaltırken, yüksek bir stereo ses sunuyor. Üstün kaliteli Dirac HD ses teknolojisi ise izleme deneyimini daha sürükleyici kılıyor.

- Çok yönlü portre deneyimi sunan güçlü kamera sistemi

Oppo A96'nın arkada bulunan ikili kamera kurulumunda, yüksek ışık duyarlılığına ve yüksek piksel sayısına sahip 50MP Ana Kamera ve 2MP Bokeh Kamera bulunuyor. Bu kurulum, kullanıcıların hassas ve doğal bokeh efektleriyle fotoğraf çekmesi için Portre Modunu kullanmasını sağlıyor. Bunun yanında arka kamera, 5x dijital yakınlaştırmayı ve 20 adede kadar seri çekimi destekliyor.

16MP çözünürlüğünde ön kameraya sahip Oppo A96'da Yapay Zeka Doğal Rötuş gibi özellikler, kullanıcının doğal yüz özelliklerini korurken kusurların giderilmesini sağlıyor. Ayrıca, 360 derece dolgu Işığı özelliği sayesinde, portre çekimleri, loş ortamlarda daha parlak ve net sonuçlar veriyor.

Yapay Zeka Paleti, Neon Portre, Flash Snapshot ve Selfie HDR gibi diğer kamera özellikleri, kullanıcıların farklı senaryolarda çekim yapması için farklı seçenekler sunuyor.

- ColorOS 11.1 ile sezgisel yazılım deneyimi

İşlevselliğinin temelindeki akıcılık, kullanım kolaylığı ve performans gücüyle ColorOS 11.1, Oppo A96'nın tüm kullanıcı deneyimini zahmetsiz hale getiriyor. Örneğin, System Booster ve Link Boost 2.0 gibi sistem optimizasyonu yapan yazılımlar, üst düzey sistem performansı ve sorunsuz bağlantı sağlıyor.

Maddeli Ekran Mesajları ise kullanıcılar oyun oynarken çağrı veya bildirimlerden kaynaklanan kesintileri en aza indiriyor. Bu çözümle mesaj bilgileri ekrandan kayan pencereler olarak görünüyor. ColorOS'ta temel olarak sunulan gizlilik özelliklerinden Özel Kasa ve Uygulama Kilidi, kullanıcılara özel bilgilerini ve uygulamalarını güvende tutma imkanı tanıyor.

Bildirimlerin Gözetlenmesini Engelleme özelliği ise ön kameraya, yakındaki herkesi algılama yeteneği kazandırıyor ve bildirim içeriklerini gizleyerek kullanıcıya ait bilgileri akıllı bir yolla koruyor. Kullanıcıların ekranı yukarı ve aşağı kaydırmak gibi görevleri dokunmadan gerçekleştirmesine olanak tanıyan Temassız Kontrol özelliği artık Oppo A96'da da bulunuyor.