Onur Balcı
|
6 Haziran 2022 Pazartesi
|
Mersin Ceride Haber
Yenişehir Haberleri
|
238 Okunma

Yenişehir Belediyesinin Erken Çocukluk Eğitim Projesi kapsamında kurduğu Yenişehir Belediyesi Ömer Faruk İlbilgen Beceri Temelli Eğitim Merkezinin (BETEM) açılışı yapıldı. Açılış töreninde konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Okulda eğitilen, aile katılımı ile desteklenen çocuklar burada kurduğumuz bilim, tasarım, hareket ve müzik atölyelerinde potansiyellerine kavuşacak. BETEM bu yönüyle çocuklarımızın geleceği için çok büyük bir avantaj sağlayacak, fark yaratacak” dedi. Törene katılan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de Yenişehir Belediyesinin projelerinin belediyeyi denetlemeye gelen Mülkiye müfettişlerince diğer belediyelere örnek gösterildiğini belirterek Başkan Abdullah Özyiğit’i tebrik etti.

Açılış töreninde konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, yola çıktıklarında yönetim anlayışlarını “hareket, eğitim, hemşerilik, dayanışma, kentleşme ve ekoloji”den oluşan 6 temel ilke üzerine kurduklarını anımsattı. 
BETEM Hakkında 
112 çocuk kapasiteli merkezde 3 - 4 yaş, 4-5 yaş, 5-6 yaş gruplara özel 6 derslik bulunuyor. 3 ila 4 yaş grubundaki sınıflarda 16 öğrenci,  diğer yaş guruplarında ise 20 öğrenci kontenjanına sahip merkezde sabah 8’den akşam 17’ye kadar tam zamanlı eğitim verilmekte. Sabah kahvaltısı ve öğle yemeği verilen merkezde öğrencilere uygun yemek listesi de hazırlanıyor.   Bir hemşire ve bir psikoloğun da görev yapacağı BETEM’de lisans eğitimini tamamlayan ve danışman akademik kadro tarafından verilen beceri temelli eğitimi alan okul öncesi öğretmenler öğrencilere eğitim verecek.  3 ve 4 yaş öğrenciler için uyku odalarının bulunduğu BETEM’de ayrıca 4 adet atölye sınıfı da yer alıyor.