Onur Balcı
|
6 Haziran 2022 Pazartesi
|
Mersin Ceride Haber
Erdemli Haberleri

Mersin’de başlayan 7'incisi düzenlenen  Mersin Caretta bisiklet festivali Erdemli’ye giriş yaptı. Sporcular Erdemli ilçesinde mola verdi. Erdemli Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü koordinesinde, Erdemli Talat Göktepe Tabiat Parkı’nda bir araya geldiler.
 Erdemli Talak Göktepe Tabiat Parkı’ndan hareket eden bisiklet gezginleri, 150 km yolculuğa günün ilk ışıkları ile başladılar.

Erdemli sahilinde Caretta caretta ve kum zambakları için denizden sahile vuran çöpleri toplayan bisiklet severler, çevirdikleri her pedalde temiz doğa mesajı verdiler. Ardından Lamos’ta ki limon ve muz bahçeleri çevresinde pedal çeviren bisikletliler, Kayacı Vadisinin serin sularında yorgunluklarını attılar.
Erdemlinin spor kenti olduğunu dikkat çeken Erdemli Belediye Spor İşleri Müdürü Kamil Boran, “Mersin Bisikletli Gezginler Derneğinin organize ettiği ve Erdemli Belediyemiz tarafından desteklenen 7. Caretta Bisiklet Festivali ikinci günüyle devam ediyor, Erdemlimizin tarihi yerlerinin gezisini yapıyorlar, burada Erdemli Belediyesi olarak bu tür etkinlikleri bu tür grupları her zaman destekliyoruz. Erdemlimizin tarihi, turistik ve coğrafi güzelliklerini tüm Türkiye’ye tüm insanlara tanıtmak için Erdemli Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağız. Tabi ki sadece bisiklet sporuyla alakalı değil, tüm branşlarda erdemlimizi en iyi tanıtmak için mücadelemize devam edeceğiz. Mersin Bisikletli Gezginler Derneği başkanımıza ve yakın illerinden, Türkiye’de ki diğer illerden gelen tüm bisikletçi kardeşlerimize sporda başarılar diliyoruz.” diye konuştu.

 Erdemlinin doğa harikası bir kent olduğunun dikkat çeken bir bisiklet gezgini “Öncelikle kamp alanında çok değişiklikler gördük. Önceki senelerde böyle güzel şeyler yoktu. Bu sene daha sağlıklı ve daha bakımlı gördük. O yüzden belediyeye çok teşekkür ediyorum ilgisinden dolayı. İleriki senelerde de böyle güzel şeyler bekliyoruz. Erdemli’nin güzelliklerini tüm Türkiye’ye hatta Dünya’ya tanıtmış olacağız burada. Erdemli’deki limonları hatta bugün Lamos Kanyonu’na gideceğiz. Oradaki Lamos muzunu Erdemli’nin tüm güzelliklerini herkes görmüş olacak” diye konuştu.