Onur Balcı
|
9 Temmuz 2022 Cumartesi
|
Mersin Ceride Haber
Mersin Büyükşehir Haberleri

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Anamur, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Mut, Silifke, Tarsus ve Akdeniz (Yakaköy) ilçelerinde yer alan mezbahalardaki kesimler  bayramın 2. günü de devam edecek. 

22 mobil kesim ünitesi ile 8 mezbaha hizmet verdi

Büyükşehir Belediyesi’nin her bayram vatandaşlara hizmet veren ücretsiz kurban kesim noktaları, sabahın erken saatlerinde yola çıkan vatandaşlar için hazır hale getirildi. Anamur, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Mut, Silifke, Tarsus ve Akdeniz (Yakaköy) ilçelerindeki 8 mezbaha ile 4 merkez ilçe,  Çamlıyayla, Tarsus, Erdemli, Silifke, Mut, Aydıncık, Gülnar ve Bozyazı’daki 22 mobil kesim ünitesinde, sabahın erken saatlerinde kurban kesimine başlandı.

Vatandaşlara verilen sıra numarasıyla gerçekleşen kesim işlemleri kısa sürede gerçekleştirildi. Mezbahalar ve mobil kesim üniteleri, donanımlı yapısı ve sunduğu olanaklarla vatandaşlardan takdir topladı. Kesilen kurbanlar 4 parçaya ayrılıp poşetlenerek sahiplerine teslim edildi. Mobil noktalardaki kesimler bayramın sadece ilk günü gerçekleşirken, mezbahalardaki kesimler bayramın 2. günü de devam edecek.