Onur Balcı
|
6 Haziran 2022 Pazartesi
|
Mersin Ceride Haber
Mezitli Haberleri
|
262 Okunma

Mersin Mezitli Belediyesi, şehrin en yogun yerlerinden biri olan GMK Bulvarındaki trafik yoğunluğunu azaltmak için ilk kazmayı vurdu.
Vatan Caddesine kadar hizmet etmekte olan İsmet İnönü Bulvarı’nı Davultepe’ye kadar ulaştıracak olan yolun ilk etabı için iş makinaları çalışmaya başladı.
İmar planına göre bulvara 900 metre uzunluğunda yeni bir yol açılıyor. Yolun 2022 yılı sonuna kadar bitmesi planlanıyor.
İsmet İnönü Bulvarı’ndan gelerek Vatan Caddesi’nden güney yönüne dönen araçların özellikle Eskiköy Caddesi ve GMK Bulvarı üzerinde yarattığı trafik yoğunluğuna çözüm sağlayacak nitelikteki 35 metre genişliğindeki yeni yolun açılması doğu - batı istikametindeki ulaşım olanaklarını iyileştirilecek ve erişim sürelerini kısaltacaktır. İlk etapta Mezitli Arıtma Tesisinin doğusunda kalan Akdeniz Caddesine kadar açılacak olan yol, bu kesitte trafikte yoğunluğun yaşandığı saatler için By-Pass olanağı sağlayacaktır.
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer ile yaptığımız görüşmeler sonrası uygulama imar planında işaretlenmiş olan yolun açılmasının özellikle bu bölgede yaşanan yoğunluğun ve sıkışıklığın önlenmesi için İsmet İnönü Bulvarının, Vatan Caddesinin batısında da devam etmesi gerektiği yönünde fikir birliğine vardık. Ekipler çalışmaya başladı. yılbaşına kadar ilk etabının tamamlanması hedefleniyor. Özellikle kentimizin gelişmesi ve bölge trafiğinin rahatlaması için son derece önemli bir durum. GMK Bulvarında oluşan yoğunluk bu yolla hafifleyecektir. Otoban yolu dışında GMK Bulvarına alternatif tek güzergâh olması önemini göstermektedir. 2. Çevre Yolunun bu bölümünün açılması ile Davultepe bölgesinde de planlı kentsel gelişme ve imar hareketleri başlayacaktır. Yolun açılmasının ardından Mezitli Belediyesi olarak ara bağlantı yollarını da tamamlayarak o bölgenin gelişmesine de imkân sağlamış olacağız. Mezitli önümüzde ki süreçte de  daha çok gelişecek ve değer kazanacaktır. Emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’e ve Mersin Büyükşehir Belediyesi çalışanlara teşekkür ederim.”dedi.