Onur Balcı
|
6 Haziran 2022 Pazartesi
|
Mersin Ceride Haber
Gündem Haberleri

Mersin Gülnar İlçesinde görev yapan Kaymakam Yunus Emre BAYRAKLI bey'e, ilçedeki çalışmalarından dolayı fahri HEMŞERİLİK BERATI verildi.
Gülnar’da göreve başladığı günden bugüne, ilçe yararına ışık tutacak projelerin hayata geçirilmesinde, ilçede yetiştirilen ürünlerin
ve ilçe sınırları içerisinde bulunan turizme yönelik yerlerin, ürünlerin tanıtımına, sosyal ve kültürel çalışmalara, Kamu ve Kurumları, Sivil Toplum Örgütleri ve Mahalle Muhtarları ile bir araya gelip beraber çalışmalara önemli katkılar sağladığından ve yapmış olduğu hizmetlerden dolayı, İlçe Kaymakamı Yunus Emre BAYRAKLI’ ya Gülnar halkının şükran ve teşekkür duygularına tercüman olmak üzere Gülnar Belediye meclisinin 2021 yılı Ekim ayı meclis toplantısında oy birliğiyle Mersin İli Gülnar İlçesi fahri hemşehrilik beratı verilmesine karar verilmiştir.
Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan ÜNÜVAR konuyla ilgili yaptığı konuşmada; “İlçemize atandığı günden bu güne kadar özverili çalışan, ilçemiz yararına ışık tutacak projelerin hayata geçirilmesinde, ilçemizde yetiştirilen ürünlerin ve ilçemiz sınırları içerisinde bulunan turizme yönelik yerlerin, ürünlerin tanıtımına, sosyal ve kültürel çalışmalara büyük katkılar sağlayan, yaptığı hizmetlerden dolayı ve ilçe halkımızın da sevgisini kazanan Kaymakamımız Sayın Yunus Emre BAYRAKLI’nın fahri hemşehrimiz olması için Belediye Meclisimizde karar aldık. Kendisine ilçemiz için yaptığı çalışmalar ve belediyemizle ortak yürüttüğümüz projelerde gösterdiği özveri ve uyum için bir kez daha teşekkür ediyorum. İlçe Kaymakamımız Sayın Yunus Emre BAYRAKLI’ya  tüm meclis üyelerimizin oy birliği ile karar verdiği 'Fahri Hemşehrilik Beratı'nı takdim etmekten gurur duyuyorum” dedi.
İlçe Kaymakamı Yunus Emre BAYRAKLI 'Fahri Hemşehrilik Beratı'nı almaktan onur duyduğunu dile getirerek, " İlçemize bir şeyler yapabiliyorsak, bir şeyler ortaya koyabiliyorsak sayın başkanımızla ortaklaşa ve sizin gibi değerli muhtarlarımızla, birim amirlerimizle, meclis üyeleri ile birlikte başarıyoruz. Gülnar halkının sevgisini kazanarak bu beratın düzenlenmesi şahsımı mutlu etmesinin yanı sıra duygulandırdı. Biz de artık Gülnar’ın bir ferdiyiz, Gülnarlıyız. Hizmet adına çıktığımız bu yolda hep birlikte elimizden geldiği ölçüde hizmet etmeye devam edeceğiz. Almış olduğum en özel ve anlamlı belgelerden biri olan bu beratı bana layık gören Gülnar Belediye Başkanımız Sayın Alpaslan ÜNÜVAR  başta olmak üzere tüm, Belediye meclis üyelerine ve Gülnar halkımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.