Onur Balcı
|
6 Haziran 2022 Pazartesi
|
Mersin Ceride Haber
Gülnar Haberleri

Gülnar belediyesi zabıta müdürlüğü, ilçe genelinde işletmeleri gezdi. Etiket ve kasa fiyatlarını kontrol etti. Haksız kazanç elde edilmesine karşılık önlem aldıklarını ifade eden belediye yetkilileri, denetimlerin devam edeceğini açıkladı.
Özellikle temel gıda ürünlerini seçip kasaya götüren ekipler, etiket fiyatı ile kasa fiyatlarını karşılaştırıp İl Ticaret Müdürlüğüne bildirilmek üzere not aldı.  Öte yandan ekipler tüm işletmelere fahiş fiyatlı ürün satmaları halinde uygulanacak yaptırımlar hakkında bilgi verdi.
Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan ÜNÜVAR; " Haksız kazanç elde etmek üzere çeşitli ürünlerde fiyat artışı yapmak isteyenlere fırsat vermemek için çalışmalarımız devam ediyor. Zabıta ekiplerimiz ilgili kurumlarla koordineli bir şekilde bu çalışmalarını sürdürüyor. Ekiplerimiz fiyat etiketlerinin yanı sıra ürünlerin son kullanma tarihini kontrol edip, koronavirüs önlemleri kapsamında uyulması gereken kurallar konusunda da uyarılarda bulunuyor. Vatandaşlarımızın sağlığını ve hakkını korumak boynumuzun borcudur. Vatandaşlarımızın temel gıda maddeleri başta olmak üzere bütün ihtiyaçlarını güvenli ve uygun fiyata alabilmesi için denetimlerimizi attırarak sürdüreceğiz ” dedi.