Onur Balcı
|
6 Haziran 2022 Pazartesi
|
Mersin Ceride Haber
Gülnar Haberleri

Gülnar Belediyesi askere gidecek Gülnarlı gençlerin kınasını yaktı

Mersin Gülnar Belediyesi askere gidecek olan Gülnarlı gençler için bir program düzenledi.. Askere gidecek gençlerin kınasını Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar’ın eşi Zübeyde Ünüvar, Belediye Meclis Üyesi Zeliha İpek Gökulu ve asker anneleri yaktı. 

Program, Belediye düğün salonunda icraa edildi. Programa, Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Celal Kadim, Ak Parti İlçe Başkanı Tevfik Kalemci, Gülnar Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Erdem Uçtu, Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Rıdvan Güleç, Belediye Meclis üyeleri, kurum amirleri, askere gidecek gençler, aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualar okundu. Programda konuşan Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar; Çok gururlu bir gün yaşadıklarını ifade ederek, "Sizlerde bu ruh olduğu sürece bu vatan bölünmez" dedi. Başkan Ünüvar; "Öncelikle hepiniz programımıza hoş geldiniz. Bugün, vatani görevlerini yerine getirecek Gülnarlı Gençlerimizi askere uğurlamak için toplandık. Bugün hüznü ve gururu bir arada yaşıyoruz. Bu evlatlarımızı yetiştiren anne ve babalarla gurur duyuyorum, askerlerimizle gurur duyuyorum. Bu vatanın bekçileri onlar. Türkiye’nin hangi bölgesinde olursa olsun bizler onlar sayesinde rahat uyuyoruz. Tüm dualarımız sizlerle, yapacağınız kutsal vazifenizde hepinize başarılar ve hayırlı tezkereler diliyorum. Ayrıca programımıza katılarak bizleri mutlu eden Sanatçı Ateş Ali’ye teşekkür ediyorum" dedi.

Sanatçı Ateş Ali’nin de sahne aldığı programda, askerlere moral verildi. Askere gidecek gençler, aileleri ve katılımcılar programda gönüllerince eğlendiler.