Onur Balcı
|
7 Haziran 2022 Salı
|
Mersin Ceride Haber
Erdemli Haberleri

Erdemli'de liseler arası harika bir münazara yarışması yapıldı

Erdemli Belediyesi ve Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği liselerarası "İnsan mı doğaya hakim? Doğa mı insana hakim?" konulu münazara yarışması oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçti. Liseli gençler kıyasıya yarıştı.  

Yarışmanın amacı gençlere doğa bilinci aşılanırken özgüvenlerinin de artması sağlamaktı. Erdemli Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen münazara yarışmasında gençler salonu ise tıklım tıklım doldurdu.

Yarışmada ekipler, savundukları ya da karşı çıktıkları görüş hakkındaki bilgilerine, hitabet gücüne, vücut dilini kullanma becerilerine ve ikna kabiliyetlerine göre değerlendirildi.

Öğretmen ve arkadaşlarının yalnız bırakmadığı liseli gençler, görüşleriyle ve kürsüde sergiledikleri hitabet yetenekleriyle izleyenlerden tam not aldı. Heyecan fırtınasının estiği finalin sonunda şampiyonluğa Erdemli Anadolu Lisesi ulaştı.

Öte yandan dereceye giren öğrenciler, Erdemli Belediyesi tarafından tablet ve akıllı saatlerle ödüllendirilirken, programa Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Belediye Başkan Yardımcısı Şaban Dölek, Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, basın mensupları, aileler, öğretmen ve öğrenciler katıldı.