Onur Balcı
|
28 Ekim 2022 Cuma
|
Mersin Ceride Haber
Erdemli Haberleri

Erdemli ’de Yolculara Özel Alan, ETKAM

Sıfır rakımdan Torosların zirvesine kadar hayatın her anında vatandaşlara hizmet götürmenin gayretinden olan Mersin Erdemli Belediyesi, kentin ihtiyacı olan yatırım ve projelerini bir bir hayata geçiriyor. Erdemli’de turistlerin ve vatandaşın ihtiyacını karşılayacak, Erdemli Belediyesi Turizm Karşılama Merkezi ETKAM’ın yapımına başladı.

Yapımına başlanılan Turizm Karşılama Merkezi sayesinde Erdemli turizminin ihtiyaçları karşılanmasının yanı sıra proje sayesinde gelen yolcular kurumsal bir merkezde ağırlanmış olacak.

2080 metrekarelik alana yapımı başlanan projede yolcu indirme bindirme peronları, bilet satış ofisi, yöresel ürünleri satış noktaları, kafeterya, yemekhane, dinlenme alanları ve halkla iletişim ofisi yer alacak.
Hayata geçen proje sayesinde Erdemli’nin turizm değeri artacak, ayrıca UNESCO geçici miras listesinde birçok eserin bulunduğu ve mavi bayraklı plajları ile bölgenin cazibe merkezi olan Erdemli ’nin eksikliği giderilmiş oldu.

Erdemli ’ye üreten, üretilene artı değer katan projelere tüm hızıyla devam edileceğini ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu “ Erdemlimiz hızla gelişen hızla büyüyen bir konumda. Yerli ve yabancı turistlerin de akın ettiği bir kent hüviyetinde olduğu için burada gelen yolcularımızın rahatça, inmelerini, binmelerini sağlayacak, gelen otobüslerimizin rahatça konuşlanmasını sağlayacak, Turizm Karşılama Merkezi’ni inşallah Ocak ayına kadar tamamlamış olacağız. Bu da Erdemlimize yerli ve yabancı yolcularımız için büyük bir kolaylık olacak. Aynı zamanda burada gelen yerli ve yabancı turistlerimizin alışveriş yapmalarını sağlayabilecek, onların dinlenmelerini sağlayabilecek, onların yöresel ürünlerini, alışverişi sağlayabilecek fiziki mekânlar oluşturacağız. Bundan sonra Erdemlimizde hem yolcularımızın hem de otobüs firmalarının rahat bir şekilde yolcularını taşıyabilecekleri, indirecekleri, bindirecekleri bir yer, Turizm Karşılama Merkezimiz Erdemlimiz için hayırlı olsun diyoruz” diye konuştu. Öte yandan proje Ocak ayına kadar tamamlanmış olacak.