Onur Balcı
|
17 Aralık 2022 Cumartesi
|
Mersin Ceride Haber
Erdemli Haberleri

Kitap Tutkunları, ‘Kitap Fuarı’nda Buluştu

Her bir kitap farklı bir hikâye,  farklı bir dünya. Yediden yetmişe herkes farklı bir hikâyeye şahitlik etsin düşüncesiyle hayata geçirilen,  “Erdemli Kitap Günleri”  başladı.

Ali Lidar’dan Sinan Akyüz’e, Sinan Yağmur’dan Tolga Uluaydın’a varıncaya kadar onlarca şair ve yazar Kitap Fuarına gelirken,  70 yayınevi binlerce kitabı, kitapseverlerle buluşturuyor.

Erdemli Belediyesi Dr. Devlet Bahçeli Meydanı’nda kurulan Kitap Fuar Alanı’nda kitapseverler, yazarlar ile söyleşilere katılıp sohbet etme imkânını buluyor. Kitap Fuarının en büyük müdavimi ise öğrenciler.

“Her Kitap Farklı Bir Dünya”

Her bir kitabın farklı bir dünya olduğuna dikkat çeken Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “70 yayınevi on bir yazarın katılımıyla dokuz gün sürecek etkinliğimiz, gençlerimizin okumaları adına, gençlerimizi yazarlarla buluşturarak onların hayal dünyasını genişletmek adına, onların hayal dünyasına yeni yeni düşünceler, yeni yeni fikirler elde etmeleri ve hayal dünyalarını genişletmek adına böyle bir fuarın Erdemlimizde olması, Erdemlimizin kültür hayatına, Erdemlimizin sanat hayatına çok ciddi bir katkı sunacağını biliyoruz, bu düşünce ve hareketle Erdemlimizde ilki gerçekleştiriyoruz. Yediden yetmişe tüm Erdemlileri Kitap Günlerine davet ediyoruz” diye konuştu.  

“Yediden Yetmişe Katılım”

Kitap günlerine ise yediden yetmişe her yaştan ilgi var. Günümüzde sosyal medyadan dolayı kitaplara olan ilginin az olduğunu ifade eden Fatma Yıldız,  “Hep internetle uğraşırken kitaplar aslında unutuldu” diye konuştu.

Kitap fuarlarının öğrencilerin gelişimi için çok önemli olduğunu ifade eden Ömer Yazar, “ Böyle fuarların çocukların gelişimi için gayet faydalı olacağını düşünüyorum”  diye konuştu.

Yazarların gençlerle buluşmasından dolayı duyduğu memnuniyetini ifade eden yazar Cafer Aksay, “ Erdemlili bir yazar olarak böyle güzel bir faaliyette Erdemlili gençlerimizle, çocuklarımızla buluşmanın onurunu yaşıyorum” diye konuştu.

Böyle fuar etkinliklerin gençleri mutlu ettiğini ifade eden Kübra Seçkin, “ Gerçekten güzel bir etkinlik olmuş” diye konuştu.

Öğrenciler için çok iyi bir fuar olduğunu ifade eden Burak Yıldırım, “Bu kitap fuarı gerçekten güzeldi. Yani öğrenciler olarak buraya gelmemiz iyi oldu. Yeni şeyler keşfettik” diye konuştu.

İlk defa bir kitap fuarına geldiğini ifade eden Zeynep Gönül, “ Buraya kitapları incelemeye geldim. Böyle bir fuara gelmedim, ilk oldu” diye konuştu. Fuarda çok güzel kitaplar olduğunu ifade eden Efe Yılmaz, “ Gezdim çok güzeldi, güzel güzel kitaplar var” diye konuştu.

Kitap fuarına herkesin gelmesi gerektiğini İfade eden Enes Kara, “ Mükerrem Tollu başkanımız sağ olsun kitap fuarı açmış. Çıkın çıkın gelin” diye konuştu. Öte yandan “1. Erdemli Kitap Günleri” 26 Aralık akşam saat 20.00’a kadar devam edecek.