Onur Balcı
|
6 Haziran 2022 Pazartesi
|
Mersin Ceride Haber
Erdemli Haberleri
|
322 Okunma

Mersin Erdemli Belediyesi, sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılaması için bir ekip kurdu, Limon Çiçeği Ekipleri. Bu ekip  düzenli olarak sokak hayvanları için su ve mama dağıtımı yapıyor.
Kapı önlerine bir kap su konulmasına dikkat çeken bir esnaf, “Sokak hayvanlarına vermiş olduğu hizmetlerden dolayı, Limon Çiçeği ekipleri ve belediye çalışanlarına teşekkür ederiz. Biz esnafız buralarda görüyoruz birçok sokak hayvanları sokakta aç susuz kalıyorlar, bunlara karşı Limon Çiçeği ekiplerimiz daha duyarlı oldukları için biz de hayvan severler olarak, katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Ve sadece bunu Limon Çiçeği ekipleri değil, esnaflarımız, halkımız olarak sokak hayvanlarına daha faydalı, daha iyi işler yapmaya çalışmalıyız. Sokaktaki köşe başlarına, yemek olsun, su olsun sokak hayvanlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için gayet güzel çalışmaları var, Limon Çiçeği ekiplerimizin. Her zaman görüyoruz geliyorlar, sokak hayvanlarıyla ilgileniyorlar, hayvan severler olarak bunu yakından takip ediyoruz ve bu ilgi ve alakalarından dolayı da kendilerine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Yapılan çalışmanın devamlılığına dikkat çeken bir diğer vatandaş ise “Suyu, mamayı Limon Çiçeği veriyor bizlere, biz de kedilere, köpeklere veriyoruz, burada bakıyoruz böyle. Hiç aç hayvan, susuz hayvan yok, hepsine bakıyoruz” şeklinde konuştu.
Öte yandan çalışmalara katılmak isteyen vatandaşlar Erdemli Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’ne başvurabiliyor.