Onur Balcı
|
29 Ekim 2022 Cumartesi
|
Mersin Ceride Haber
Toroslar Haberleri

Mersin Toroslar belediyesi Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında 28 Ekim akşamı rap müziğin efsane ismi Ceza'ya sahne aldırdı. Ceza hayranları Toroslar Cumhuriyet meydanı'nı hınca hınç doldurdu. Konser için meydanı dolduran Mersinliler Başkan Atsız Afşın Yılmaz'ın meydana geliş anonsu ile hepten coştu. 

Başkan Yılmaz, açılış konuşması için sahneye çıktı ve şu ifadelere yer verdi. "Maşallah. Sevgili gençler sizleri çok seviyorum. Neden biliyor musunuz? Aynı şehri paylaştığımız için, aynı göğe baktığımız için, bu gün bu meydanı beraber doldurduğumuz için, ben de sizlerin arasından çıktığım için, benim gençliği olduğunuz için, ve daha önemlisi geleceğim olduğunuz için. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Bundan tam 100 yıl önce İngilizler, Fransızlar, İtalyanlar ve Yunanlılar arkalarında Amerika ile ülkemizi işgal ettiler. Benim dedelerim, sizlerin dedeleri Anadolu’nun her yerinde vatan savunması yaptılar. Ve bu zaferin üzerine Cumhuriyetimizi kurduk” diye konuştu.

“Bugün yine aynı şey olsa biz de dedelerimiz gibi aynı bilinçle, aynı heyecanla vatan savunması yapar mıyız?” diyerek alandaki tüm gençlere ve vatandaşlara seslenen Başkan Yılmaz, tüm katılımcıların “Evet” cevabı karşısında mutlu olduklarını kaydederek; “Yaparız çünkü biz birlikte Türkiye'yiz. Farklılıklarımız olabilir. Farklı memleketlerden olabiliriz. Farklı inanabilir ve farklı yaşayabiliriz. Ancak güçlü Türkiye’de yaşama, bir ve beraber olma irademiz var. Hep birlikte Türkiye'yiz diyen herkes benim özbeöz kardeşimdir” şeklinde konuştu.

Başkan Yılmaz, ellerinde Türk bayraklarıyla alanı dolduran binlerce vatandaş ile birlikte Mersin’den, Toroslar’dan tüm dünyaya; “Hep birlikte Türkiye’yiz” diye seslenerek, birlik ve beraberliğin en güzel mesajını da verdi.

Başkan Yılmaz’ın konuşmasının ardından sahneye çıkan Ceza, söylediği birbirinden güzel şarkılarıyla geceye renk kattı.

KONSERDE, MİLLİ DUYGULAR DORUKLARA ÇIKTI

Cumhuriyetimizin 99. yıl coşkusunun doruklara çıktığı Toroslar’da, İzmir Marşı’nı elinde Türk bayrağı ile 7’den 70’e herkesle birlikte söyleyen Başkan Yılmaz, bu coşkuya ortak olan hemşehrilerine teşekkür etti.

Başkan Yılmaz, Toroslar’a, Mersinlilere eşsiz bir müzik ziyafeti yaşatan ünlü rap sanatçısı Ceza’ya da teşekkür ederek, çiçek ve plaket takdim etti.

Ünlü sanatçı Ceza da kendilerini Mersin’de hayranlarıyla buluşturan Başkan Yılmaz’a teşekkürlerini ileterek, konseri büyük bir coşkuyla tamamladıklarını söyledi.

“DÜNYA BOCCE ŞAMPİYONASI’NDA MİLLİ TAKIMIMIZI HEP BİRLİKTE DESTEKLEYELİM”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, dünyada ilk kez Toroslar’da yapılacak olan Dünya Erkekler ve Kadınlar Bocce (Raffa) Şampiyonası ile Dünya Erkekler Bocce (Volo) Şampiyonası’na tüm Mersinlileri davet etti.

1-5 Kasım 2022 tarihleri arasında Halkkent Mahallesi’nde bulunan Toroslar Bocce Salonu’nda gerçekleşecek şampiyonaya milli takımımızın güçlü bir şekilde hazır olduğunu kaydeden Başkan Yılmaz; “Milli takımımız, şampiyonada bayrağımızı dalgalandıracak. Hep birlikte destekleyelim. Şampiyonaya hepinizi bekliyoruz” diye konuştu.

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu ile Uluslararası Bocce Konfederasyonu (CBI) Başkanı ve Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen de bocce sporuna sunduğu desteklerinden dolayı Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür etti.

Federasyon Başkanı Türkmen; “Toroslar’da Dünya Bocce Şampiyonası yapılacak. Herkesi şampiyonaya ve milli takımımızı desteklemeye davet ediyoruz” ifadelerini kullandı. Cumhuriyet Konseri, havai fişek gösterileriyle son buldu.