Onur Balcı
|
15 Ağustos 2022 Pazartesi
|
Mersin Ceride Haber
Mersin Büyükşehir Haberleri

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde Kongre ve Sergi Sarayı yerleşkesinde hizmet veren Merkez Kütüphane, okulların kapalı olduğu yaz döneminde de öğrencilere ev sahipliği yapıyor. Öğrenciler için Kütüphane’de çay, kahve, internet ve bilgisayar gibi hizmetler tamamen ücretsiz sunuluyor. Yaz aylarında da öğrencilerin uğrak noktası olan Merkez Kütüphane, öğrencilere motivasyon kaynağı oluyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Merkez Kütüphane, haftanın 7 günü sabah 08.00 ile akşam 20.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Evde çalışma olanağı bulamayan veya motivasyonu ev dışı bir ortamda arayan öğrenciler, Kütüphane’deki birçok olanaktan ücretsiz yararlanıyor. Kütüphanede Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi öğretmenleri de, öğrencilerin derslerine destek sunuyor. Merkez Kütüphane zengin kitap çeşidiyle de öğrencilere bilgi yuvası oluyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Merkez Kütüphane’nin haricinde; Tarsus Ötüken, Soğucak, Gazi Çiftliği’nde Muazzez İlmiye Çığ ve Marina Karşısı’nda Gençlik Merkezi’nde de hizmet veriliyor. Ayrıca, Eski Orkide Kafe’nin bulunduğu yerde Adres Okuma Salonu, Hal Okuma Salonu, Anamur Okuma Salonu ile Kongre ve Sergi Sarayı Açık Hava Okuma Salonu da, Büyükşehir Belediyesi tarafından yakın zamanda açılacak ve Mersinlilerin hizmetine sunulacak.