Onur Balcı
|
24 Aralık 2022 Cumartesi
|
Mersin Ceride Haber
Akdeniz Haberleri

Akdeniz Belediye Başkanı

Gültak, Güneş Mahallesi Pazar Sokağı’nı Ziyaret Etti

Başkan Gültak, belediye tarafından tamamen yenilenerek vatandaşların hizmetine sunulan Güneş Mahallesi pazar sokağını ziyaret etti, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Pazar tezgâhına geçerek satış da yapan Başkan Gültak, bir kahvede vatandaşların masasına da oturup 101 okey oynadı. 

Mahalle ziyaretlerini sürdüren Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’ın son durağı, Güneş Mahallesi Pazar Sokağı oldu. Ziyarete AK Parti Akdeniz İlçe Başkanı Emin Gen, başkan yardımcıları, Meclis üyeleri, Mersin Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Abdulhalim Batur ile Güneş Mahalle Muhtarı Nezir Elçi de eşlik etti. Her yaştan vatandaşın büyük ilgi gösterdiği Başkan Gültak, özellikle küçük çocuklarla yakından ilgilendi. Esnaf ve alışverişe çıkan vatandaşlarla sohbet eden Başkan Gültak, talep veya şikâyetleri olup olmadığını sordu. 

Batur; “Güneş Mahallesi’nde barış, kardeşlik var”

Pazarcı esnafı ve Güneş Mahallesi’ne sunduğu hizmetler nedeniyle Başkan Gültak’a teşekkür eden Mersin Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Abdulhalim Batur; “Çok şükür ki gezdiğimiz pazarda esnafın ve halkın yüzü gülüyor. Güneş Mahallesi’nde barış var, kardeşlik var. Bundan dolayı Sayın Gültak’a; esnafım ve mahalle halkı adına teşekkür eder, şükranlarımı sunarım” dedi.

Başkan Gültak; “Her zaman halkımızın içindeyiz”

Başkan Gültak da ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada; “Göreve geldiğimiz ilk günden beri sahadayız, halkımızla iç içeyiz. Bugün de Güneş Mahallesi Cuma pazarında alışverişe çıkan ailelerimiz ve satış yapan esnafımızla sohbet ettik, çeşitli isteklerini dinledik. Gördüğüm kadarıyla vatandaşlarımızın memnuniyeti fazla ve pazarda da gönüllerince alışveriş yapıyorlar. Mahalle ve esnaf ziyaretlerimiz kesintisiz devam edecek. Herkese selamlar ve saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.