Onur Balcı
|
7 Haziran 2022 Salı
|
Mersin Ceride Haber
Anamur Haberleri

Anamur Belediyesi Haziran Ayı meclis toplantısı yapıldı

Anamur Belediyesi Haziran Ayı meclisi Başkan Hidayet Kılınç başkanlığında toplandı. Bir çok gündem maddesi görüşüldü. Öne çıkan maddeler ise şunlar oldu. Belediyenin amatör spor kulüplerine vereceği destekler, şehit isimlerinin parklara ve sokaklara verilmesi konusunu ve Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne ait çalışma yönetmeliğini kabulü oldu. 

2019 yılında alınan meclis kararı ile kurulan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne ait çalışma yönetmeliği belediye meclisinde yapılan oylama ile karara bağlanarak resmen faaliyete geçirildi. Konu ile ilgili olarak Başkan Kılınç, “Daha önce kurulması için karar aldığımız müdürlüğümüzün çalışmalarına başlayabilmesi için çalışma yönetmeliğinin meclisimiz tarafından onaylanması gerekiyor. Türk toplumunun binlerce yıldır başımızın tacı olarak gördüğü kadınlarımızın desteklenmesi açısından belediyemizin bünyesinde açtığımız Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile ilçemizde yaşayan kadınlarımızın yanında olacağız. Kadına şiddet konusu başta olmak üzere kadınlarımızın maruz kaldığı bütün olumsuzlukları ortadan kaldırmak için kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile yapacağımız faaliyetlerle, negatif ayrımcılığa maruz kaldığını tespit ettiğimiz kadınlarımızı destekleyeceğiz. Bu konuda yapılabilecek faaliyetler hakkında fikri olan herkese Anamur Belediyesi olarak  destek vermeye hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi. Mecliste bulunan Ak Partili, CHP’li ve İYİ Partili meclis üyeleri Kadın ve Aile Politikaları Müdürlüğü kurulması nedeniyle Başkan Kılınç’a teşekkür ederek müdürlük faaliyetlerinde destek vereceklerini belirtti.

Şehit isimlerinin parklara ve sokaklara verilmesi konusunda Yeşilyurt Mahallesi’nde bulunan 403 Sokağa Şehit Davut Dağ’ın ismi verilirken, İskele Mahallesi 1705 
sokakta bulunan parka Şehit Piyade Uzman Onbaşı Hakan Balta isminin verilmesi kararlaştırıldı.

Amatör spor kulüplerine belirli oranda destek verebildiğini ifade eden Belediye Başkanı Kılınç: "Bu uygulama bizden önce yalnızca Anamur Belediyespor Kulübü için kullanılmış. Biz göreve geldiğimiz günden bu yana bütün amatör kulüplere destek veriyoruz" dedi. Yapılan oylamada genel bütçe vergi gelirlerinden alınan payın 00012’lik (binde oniki) kısmı olan 443.108.00 TL’nin amatör spor kulüplerine destek olarak verilmesi kararlaştırıldı.