Onur Balcı
|
13 Eylül 2022 Salı
|
Mersin Ceride Haber
Akdeniz Haberleri
|
141 Okunma

Akdeniz Belediyesi’nin, Koç Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştireceği; evlilik bağını güçlendirmeyi ve eşler arasındaki çatışma ve sorunları çözme becerisini artırmayı amaçlayan; "Eşler Arası Sorun Çözme Eğitimi" başlıyor.

Toplumun temel taşı olan ailenin birliğine, mutluluğu ve saadetine büyük önem veren Akdeniz Belediyesi; Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü organizesinde; Mersin’de bir ilke daha imza atarak, “Eşler Arası Sorun Çözme Eğitimi” vermeye başlıyor.

Evlilik bağını daha da güçlendirmek, evliliklerinde yaşadıkları sorunları çözmek, eşler arasında yaşanan kimi sorunların üstesinden kolaylıkla gelebilmelerini sağlamak amacıyla yol göstermek, aile içinde huzuru temin ve tesis etmek amacıyla düzenlenecek eğitimler ücretsiz olacak.

Eğitimle kazanılacak beceriler…

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından da desteklenen programda, bilimsel araştırmalarca kanıtlanmış sorun çözme yöntemleri uygulanacak. Programı bitiren çiftler, şu becerileri kazanacak; “Çatışma yaşadıklarında olumlu bir tutumla sorunu çözmek için adım atabilmek. Sorunlarını çözmek için birlikte çalışmak. Çatışmalarını çözmek için kullanacakları yöntemi güvenle uygulamak. Çatışmaları kalıcı bir çözüme ulaştırmak.”

Başvuruların gizli tutulacağı, kontenjanla sınırlı olan eğitimlere katılmak isteyen aileler, (03243366583) ve (05527688888) numaralı telefonlar üzerinden daha detaylı bilgi alabilir ve kayıt yaptırabilir.