Onur Balcı
|
6 Haziran 2022 Pazartesi
|
Mersin Ceride Haber
Mut Haberleri

Mut Belediyesi ve ilçemizden gönüllü esnaf desteği ile yeniden boyanmasına başlanan bayrağımız, özel karışım bayrak boyası ile boyanmakta. 22 dönümlük alanı kaplayan Türk bayrağı boyanıyor. Dünyanın zemine işlenmiş en büyük Türk bayrağı. 
Türk Bayrağının boyama çalışması bu yıl Ekim ayı sonunda bitmesi bekleniyor. 
Mersin Mut İlçemiz Keleceköy Mahallesi Sarıtaş mevkiinde bulunan Türk Bayrağımız, 180 metre uzunluk ve 120 metre genişliğe sahip ve yaklaşık 22 bin metrekare büyüklükte.
Mut Belediye Başkanı Başkan Volkan ŞEKER, “Bizler Cumhuriyetimizin sonsuza dek savunucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden hiç ayrılmayan Türk Milliyetçileri olarak, gururumuz olan bayrağımıza sahip çıkıyoruz. 22 dönümlük büyüklüğü ile dünya rekorunu elinde bulunduran zemine işlenmiş en büyük Türk Bayrağımızı ilçemizde sergiliyoruz. 6 Ekim 2021 tarihinde bayrağımızı boyamaya başladık. Bu gayretimize, bu hizmete İlçe esnaflarımız kayıtsız kalmayarak boyama çalışmalarına katkı verdiler. İşçiliğinin tamamının belediyemiz ekiplerince yapıldığı boyama çalışmalarımızda, bizlere destek olan esnafımız, personelimizin yemeğine kadar düşünerek bizlere destek oluyor. Ben bu hizmete el veren, gönül veren, destek olan bütün hemşerilerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.